SERGEART. COM a LA FABRIKA uvádějí

MÁRIO A KOUZELNÍK

MULTIMEDIÁLNÍ ADAPTACE POVÍDKY THOMASE MANNA.

ABY POCHOPILI, CO SE KOLEM NICH DĚJE, 
MUSEL PŘIJÍT KOUZELNÍK!

Po úspěšném Bláznivém Petříčkovi s Tatianou Vilhelmovou a Vojtěchem Dykem v hlavních rolích, připravila produkční společnost SERGEART.COM v divadle La Fabrika a další projekt, multimediální adaptaci povídky Thomase Manna – Mário a kouzelník. V hlavní roli Zuzana Bydžovská a Patrik Děrgel.

      Thomas Mann napsal povídku Mário a kouzelník před padesáti lety jako obraz nastupujícího fašismu. Podle autora dramatizace a režiséra představení Petera Serge Butka je ale stále velmi aktuální: ”Mário a kouzelník mě zasáhl už jako malého kluka, když jsem viděl jeho slavnou televizní inscenaci s Jurajem Kukurou v roli kouzelníka. Když jsme před časem řešili naši další spolupráci s La Fabrikou, vzpomněl jsem si na silné pocity, které ve mě téma manipulace tenkrát vyvolalo a uvědomil jsem si, že i v současnosti může být ta povídka velmi aktuální a silná.” Což potvrzuje i představitelka hlavní role Zuzana Bydžovská:”To, co nám  vzniklo během zkoušení, není 50 let starý text, ale téma, které je vždy aktuální. Jedno z našich témat je vyloučení člověka ze společnosti a to, co se s ním stane poté. To je samo o sobě nadčasová záležitost.” S přijetím role Kouzelníka prý dlouho neváhala: ”S Peterem se známe dlouho, ale nikdy jsme spolu nepracovali. Když přišel s nabídkou tohoto titulu, zaujal mě tým tvůrců a také možnost pracovat v divadle La Fabrika. Většinou se rozhoduji impulzivně, jdu za intuicí a tak jsem přijala, dlouho jsem neváhala.”
     Představení bude výjimečné nejen silným hereckým obsazením, ale i svým zpracováním. Vzniká totiž na míru novému divadelnímu sálu La Fabriky, který nabízí unikátní možnosti projekcí, které budou diváky obklopovat ze tří stran na několika úrovních hloubky.” V projekcích diváci uvidí prvky animovaného filmu, které pro představení vytvořila režisérka a renomovaná animátorka Michaela Pavlátová. Kostýmy jsou z dílny módní návrhářky Jaroslavy Procházkové a hudbu, kterou složil Jakub Štorek, nahráli špičoví muzikanti z Orchesteru Bandini,” vypočítává své spolupracovníky režisér Butko, který si prý přesto nejvíc užívá intenzivní práci s herci: ”Hledáme a třídíme stopy současného společensko-politického dění v Mannově povídce a fascinuje nás, kolik těch věcí nás dodnes anebo opět obklopuje. Postavy v našem představení si neuvědomují, co se kolem nich děje, respektují i věci negativní, protože si neumí představit, že by je nerespektovali... Lidem totiž plno věcí nedochází, dokud se něco nestane. A v našem představení se stane to, že přijde kouzelník..."

MÁRIO A KOUZELNÍK

PREMIÉRA 22.3.2014 - LA FABRIKA - SLÉVÁRNA
V hlavní roli: ZUZANA BYDŽOVSKÁ
dále hrají: PATRIK DĚRGEL, JITKA NERUDOVÁ, JIŘÍ HÁNA, MATĚJ NECHVÁTAL,
MÁRIO BOA a TOMÁŠ BRYCHTA.
scénář a režie: PETER SERGE BUTKO
animace:MICHAELA PAVLÁTOVÁ
hudba:JAKUB ŠTOREK a ORCHESTER BANDINI
scéna a projekce: JAN TRUHLÁŘ
kostýmy: JAROSLAVA PROCHÁZKOVÁ
producenti: RICHARD BALOUS a PETER SERGE BUTKO


Thomase Manna a práva k novele Mário a kouzelník zastupuje agentura S.Fisher Verlag GmbH,
Frankfurt nad Mohanem, Německo.


Sergeart.com